544552-2019 - PlaneringSverige-Falkenberg: Kafeteriaverksamhet
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstekocession - Kafé Argus
Referensnummer: SVN2019-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55330000 Kafeteriaverksamhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs Kommun avser att gå ut i upphandling beträffande Drift av Kaféet i det nya kunskap- och kulturcentrumet ARGUS.
Observera att detta är en förhandsannons. Upphandlingen kommer att annonseras inom kort.
Upphandlingen sker som en tjänstekoncession.
Varmt välkommen att lämna anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55520000 Catering, 79993100 Tjänster för drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen