Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård FO8
Referensnummer: 2021-4569
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser lokalvård med tillhörande tjänster av trapphus och allmänna utrymmen för förvaltningsområde 8. För mer detaljerad beskrivning av områdena se förfrågningsunderlag.
Uppdraget avser en period om 2 år med preliminär start- och sluttid som följer 2022-02-01 till 2024-01-31. Den sammanlagda avtalstiden inklusive förlängningar kan maximalt bli fyra (4) år, dvs till och med 2026-01-31.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen