544622-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Avloppshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning av enskilda avloppsanläggningar och fettavskiljare
Referensnummer: 22KSRR24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar följande uppdrag, inom Sävsjö, Uppvidinge och Vetlanda kommun: tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar och transport till avlämningsplats och tömning av fett från fettavskiljare, inklusive övriga uppdrag, exempelvis spolningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90470000 Rensning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen