See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal byggarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för servicearbeten, avhjälpande underhåll och reparationer samt om- och tillbyggnadsprojekt gällande byggnadsarbeten. Upphandlingen omfattar byggnadsarbeten både inomhus och utomhus för tillbyggnader, ombyggnader, takarbeten, renoveringsarbeten såsom badrumsrenoveringar, köksrenoveringar, fönsterbyten, dörrbyten etc.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110539:Lot:1