544633-2022 - ResultatSverige-Habo: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dag- och övernattningskonferenser
Referensnummer: 21/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
RESOR OCH KONFERENSER
Inledning
Habo och Mullsjö kommuner (Beställaren) bjuder in leverantörer till att lämna anbud i upphandling avseende Dag- och övernattningskonferenser.
Omfattning
Upphandlingen är uppdelad i 2 olika delar:
Dagkonferenser belägna 0-60km vägsträcka från Habo eller Mullsjö stationer
Övernattningskonferenser belägna 0-120km vägsträcka från Habo eller Mullsjö stationer
Avståndet baseras på vägsträckan mellan ovan nämnda platser till anbudsgivarens anläggning. För att avgöra om anläggningen ligger inom angivet avstånd används https://maps.google.se/ Vägbeskrivning, färdsätt bil.
Upphandlingen avser INTE konferenser/seminarier av större omfattning (med fler deltagare än 50 personer), vid behov kommer dessa att upphandlas separat vid varje tillfälle.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen