54464-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Behandling av data – TV-tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TV-tjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av TV-tjänster och streaming till kommunens LSS-boenden, särskilda boenden för äldre samt andra omsorgsboenden. Basutbudet ska minst innehålla följande kanaler: SVT1, SVT2, SVT Barn, SVT24, Kunskapskanalen TV3, TV4, Kanal 5, TV6, Kanal 7, TV8 Kanal 9, TV10, Kanal 11, TV12 Det ska finnas möjlighet att teckna abonnemang för ytterligare kanaler utöver basutbudet för enskilda lägenheter om så önskas. Tjänsten ska kunna användas både i den enskilda lägenheten och i gemensamma utrymmen eller offentliga rum där TV kan visas, exempelvis dagrum och samlingsrum.
Intern identifierare: 25/18
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72310000 Behandling av data
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32234000 Interntelevision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000