Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marktjänster
Referensnummer: TK 19.023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa Eskilstuna kommuns behov av marktjänster i form av bevattning och maskin- och redskapstjänster. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden, del 1. Bevattning och del 2. Maskin- och redskapstjänster. Respektive område utgör ett eget avtalsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 77211300 Trädröjning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen