544705-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regiongemensam upphandlings- och avtalstjänst, SLL2061
Referensnummer: RS 2022-0578
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en regiongemensam upphandlings- och avtalshanteringstjänst för Beställarens Enheter, inklusive dess verksamheter, för att täcka det gemensamma behovet av ett konsoliderat upphandlings- och avtalshanteringsverktyg.