II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans av marknadskommunikationstjänster med strategisk höjd för successivt uttag under avtalstiden. Uppdragen kan handla om kommunikation för attskapa kännedom och locka fler besökare till Höga Kusten. Intern kommunikation till våra ägarkommuner, medborgare, politiker eller företag. Möjliga mottagare kan också vara potentiella investerare. Uppdragen avser marknadskommunikation med bland annat strategisk höjd och kommunikationsuppdrag inom Textproduktion, webbutveckling och formgivning. Exempel på vad som ingår är strategisk rådgivning, målgruppsanalys, konceptstrategi, idéarbete, kampanjer och utvärdering. Ingår gör också formgivning och textproduktion som en viktig del i kommunikationsuppdragen, med olika karaktär och svårighetsgrad för att bidra till bilden av Höga Kusten som destination.