544810-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Abonnemang, sms och växeltjänster
Referensnummer: 20/84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose Helsingborgshems behov av fast- och mobil telefoni och därtill nära kopplade funktioner och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64212000 Mobiltelefontjänster, 64212100 SMS-tjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen