544845-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Piteå: Bussar för kollektivtrafik
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kollektivtrafik med buss 2020
Referensnummer: 18INK80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121100 Bussar för kollektivtrafik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns behov av kollektivtrafik med buss i Piteå Tätort perioden 2020-07-01 - 2030-06-30
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen