5449-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Personalutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utveckling av chefer, ledare och medarbetare
Referensnummer: Ks 2018/886
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster för utveckling av chefer, ledare och medarbetare.
Med utveckling av chefer, ledare och medarbetare avses kompetenshöjande insatser för grupper. Utvecklingsinsatserna ska bidra till att stärka och utveckla ledarskapet och medarbetarskapet i staden utifrån förhållningssätten i Stockholms stads personalpolicy.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen