Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsmäklartjänster Gävle Kommun, Gavlegårdarna, Gavlefastigheter
Referensnummer: 7978
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Fastighetsmäklartjänster för Gavlefastigheter Gävle Kommun AB, AB Gavlegårdarna och Gävle kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70121100 Försäljning av byggnad, 70122100 Försäljning av mark, 70123000 Försäljning av fastigheter, 70123100 Försäljning av bostadsfastigheter, 70123200 Försäljning av andra fastigheter än bostadsfastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighetsmäklartjänster för Gavlefastigheter Gävle Kommun AB, AB Gavlegårdarna och Gävle kommun.