Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem sektor lärande
Referensnummer: 44-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Orust kommun genomför en upphandling av en helhetslösning som omfattar lärplattform och elevadministration för samtliga skolformer i Orust kommun och inbjuder er att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument.
Grund för tilldelning/utvärderingskriterier och metod
Den Anbudsgivare som accepterar och uppfyller samtliga i upphandlingen ställda krav och vars anbud som vid utvärderingen har bästa förhållandet mellan pris och kvalitet kommer att tilldelas avtal.
Beställaren förbehåller sig rätten att kontrollera och inhämta bevis för att Anbudsgivarens utfästelser är korrekta och att ställda krav i upphandlingsdokumenten uppfylls eller kommer att uppfyllas under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48931000 Programvara för utbildning, 72224100 Planering av systemimplementation, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72263000 Programimplementation, 72611000 Tekniskt datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen