Huvudsaklig CPV-kod 51430000 Installation av laboratorieutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på installation av Molekylärbiologisk analysator där tester ska kunna utföras av Region Norrbotten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38434000 Analysatorer, 50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen