545264-2023 - ÄndringSverige-Varberg: Solcellsplattor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solceller och batterilagring
Referensnummer: 23/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09331000 Solcellsplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser totalentreprenad av solcellsanläggningar och batterilagersystem till fastigheter enligt nedan:
Campus Varberg - solcellsanläggningar och batterilagersystem
Varmbadhuset i Varberg - solcellsanläggningar och batterilagersystem
Arena Varberg - batterilagersystem till den befintliga solcellsanläggningen
Postmästaren 16 (option) - batterilagersystem till fastighetens solcellsanläggning