Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trummenäspendel - Trossö - Trummenäs
Referensnummer: RB2022-0109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Blekinge genom Blekingetrafiken (”Beställaren”) avser upphandla skärgårdstrafik i Karlskrona skärgård gällande trafik på linje 919 Trossö-Trummenäs. Med trafikstart 2023-01-09.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60600000 Transport på vattenvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen