545429-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Miljötekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter
Referensnummer: 2019/1813-2.3.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av miljökonsulter.
Upphandlingen är uppdelad i tre (3) anbudsområden:
Miljöstyrning byggprojekt
Miljöinventering
Internrevision enligt ISO 14001