Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71300000 Ingenjörstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
Leveransplats
Del av land (NUTS): Blekinge län (SE221)
Land: Sverige
Värde