545501-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska Konsulter 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska Konsulter 2024
BeskrivningUpphandlingen avser Tekniska konsulter inom områden, byggledning, projketledning samt specialist inom AMA, AF MER.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelByggledare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100550:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProjektledare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100550:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSpecialist AMA-AF, AMA MER
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100550:Lot:3