2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bilplatsövervakning 2026
Beskrivning: Denna upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets AB (MKB) behov av bilplatsövervakning, där en leverantör inom aktuella fastighetsområden ska sköta följande uppdrag: Parkeringsbevakning och garagebevakning Skyltning Kontrollavgifter Fordonsflyttning Dekal/tillståndshantering För parkering inom de olika områdena erfordras antingen avtal om fast plats, abonnemang om P-kort, giltig biljett eller p-tillstånd som är väl synliga i fordonet.
Intern identifierare: 2025MKB-1625
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79714000 Övervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bilplatsövervakning 2026