545515-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård 2021
Referensnummer: KS 2019/1281
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, kommunstyrelsen, nedan kallad staden, inbjuder till anbudsgivning avseende företagshälsovård enligt de förutsättningar som anges i dessa upphandlingsdokument jämte bilagor. Upphandlingen genomförs som en central upphandling och omfattar samtliga stadens nämnder samt de bolag och stiftelser som inkommit med fullmakt,
Anbudstidens utgång
Anbudet ska vara stadsledningskontoret tillhanda senast 16.12.2019 23:59
Anbudets giltighetstid
Lämnat anbud ska vara bindande till och med 31.12.2020
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen