545519-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sportartiklar och -utrustning – Sport- och Idrottsmaterial 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSport- och Idrottsmaterial 2024
BeskrivningUpphandling som ska leda till ramavtal åt Falkenberg-, Halmstad-, Laholm- och Varbergs kommun samt Region Halland för köp av Sport- och Idrottsmaterial.
Intern identifierareIU24-4
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del