Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckhotell
Referensnummer: KS 2017-580
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gäller:
Däck, till bilar och lätta lastbilar, gräsklippare, fyrhjuling och ismaskin etc.
–Fälgar.
–Slangar, reservdelar och diverse reparationstillbehör.
–Fyrhjulsinställning.
–Montering av däck.
–Balansering av däck.
–Byte av däck.
–Reparation.
–Säsongsförvaring av däck.
Detaljerad beskrivning finns i "3 Kravspecifikation".
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 34352000 Extra kraftiga däck, 34352100 Lastbilsdäck, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
–Däck, till bilar och lätta lastbilar, gräsklippare, fyrhjuling och ismaskin etc.