545523-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Krishantering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krisstöd
Referensnummer: KS 2019/1668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79430000 Krishantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten Krisstöd efterfrågas för hela Stockholms stad. Med krisstöd avser vi det psykiska och sociala omhändertagande som behöver vidtas i samband med olyckor, akuta krissituationer och liknande allvarliga händelser som kan utlösa krisreaktioner.
Anbudstidens utgång
Anbudet ska vara stadsledningskontoret tillhanda senast 2019-12-16 23:59
Anbudets giltighetstid
Lämnat anbud ska vara bindande till och med 2020-12-31
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen