545525-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Arbetsmiljötjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd och utredning vid misstanke om kränkande särbehandling, Stockholms stad
Referensnummer: KS 2019/1669
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98342000 Arbetsmiljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, kommunstyrelsen, inbjuder till anbudsgivning avseende Stöd och utredning vid misstanke om kränkande särbehandling enligt de förutsättningar som anges i dessa upphandlingsdokument och bilagor. Upphandlingen genomförs som en central upphandling och omfattar samtliga stadens nämnder samt de bolag och stiftelser som inkommit med fullmakt.
Anbudstidens utgång
Anbudet ska vara stadsledningskontoret tillhanda senast 2019-12-16 23:59
Anbudets giltighetstid
Lämnat anbud ska vara bindande till och med 2020-12-31
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen