545535-2020 - ResultatSverige-Partille: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Partille kommun 2020
Referensnummer: 20/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun inbjuder er att delta i anbudsgivning avseende revisionstjänster
Anbudsområde 1
Ekonomisk/finansiell revision (delårs- och årsbokslut)
Anbudsområde 2
Förvaltning (verksamhetsrevision)
Partille kommun avser att teckna ramavtal med ett företag per anbudsområde.
Anbud kan lämnas på ett eller för båda anbudsområdena. Anbudsområdena utvärderas var för sig.
Avtalstiden är 1.1.2021 till och med 31.12.2022 med möjlighet för Partille kommun att förlänga avtalet med 2 år, vid ett tillfälle.
Information om Partille kommun finner ni på kommuns hemsida: www.partille.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen