Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71314100 Tjänster på elområdet, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Leveransplats
Del av land (NUTS): Blekinge län (SE221)
Land: Sverige
Värde