See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal projektering byggkonstruktion
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal av tekniska konsulttjänster med inriktning på byggnadskonstruktion för löpande avrop efter behov.
Föregående meddelande: 009808-2023
Intern identifierare: TF2023/559
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal projektering byggkonstruktion
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Projektering byggkonstruktion