545689-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Seminariesystem
Referensnummer: UH-2022-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi AB inbjuder till upphandling av en standardiserad systemlösning för seminariesystem, eventbokningar och genomförande av hybridevent och webbinarier.
Systemlösningen ska bestå av ett eller flera system som tillsammans utgör en helhet, vilka tillhandahålls som SaaS-tjänst, det vill säga som ett helhetsåtagande där leverantören ansvarar för löpande drift och hosting, underhåll, förvaltning och kontinuerlig vidareutveckling.
Avtalstid inklusive optionsår bedöms vara totalt 9 år. Almi AB avser teckna Avtal med 1 Leverantör.
Sista dag för ansökan år den 3 november.
Upphandlingen sker med ett förhandlat förfarande.
Välkommen med er ansökan!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Programvaror