545717-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden – Markskötsel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkskötsel
BeskrivningAvtalet omfattar snöröjning/halkbekämpning samt grönskötsel under sommarperioden.
Intern identifierareFSN2023-00069
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Ytterligare klassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000