545797-2018 - ResultatSverige-Sölvesborg: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning
Referensnummer: 2018/146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Sölvesborgs kommun och Sölvesborgshem ABs behov av drivmedel, automattvätt och övrigt sortiment utanför centralorten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09130000 Petroleum och destillat, 09132000 Bensin, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster, 63712600 Tankning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen