545803-2020 - ResultatSverige-Grums: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter område fastighet
Referensnummer: 2020-0516
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal Tekniska konsulter inom för successiva avrop gällande husarkitekt, byggprojektör, kontrollansvarig, el-projektör, vs-projektör, ventilations-projektör, projektledare,, byggkonstruktör, tillgänglighetskonsult samt brandkonsult för Grums kommun, Grums Hyresbostäder AB samt Stiftelsen Grums kommuns hyresbostäder
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggprojektör
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontrollansvarig
Del nr: 2
Projektör El
Del nr: 3
Projektör VS
Del nr: 4
Projektör Ventilation
Del nr: 5
Projektledare
Del nr: 6
Arkitekt
Del nr: 7
Byggkonstruktör
Del nr: 8
Tillgänglighetskonsult för fysiska miljöer
Del nr: 9
Brandkonsult
Del nr: 10