Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster för Polismyndigheten Stockholm
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för byggnadsarbeten såsom reparationer, om- och tillbyggnadsarbeten i Stockholm.
Nuvarande ramavtal löper ut 2023-03-03 varpå en ny upphandlingen genomförs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 208 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen