Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpool
Referensnummer: 20/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby kommun och AB Ronnebyhus upphandlar en bilpool.
Anbudets giltighetstid och sista dag för frågor
Anbudet skall vara bindande t.o.m. 28.2.2021. Sista dag för frågor 19.8.2020.
Frågor och svar
Om anbudsgivaren upplever förfrågningsunderlaget som oklart eller otydligt är det viktigt att beställaren kontaktas så att missförstånd kan undvikas. Frågor med anledning av upphandlingen skall ställas skriftligt via www.tendsign.com under rubriken frågor och svar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen