545980-2020 - ResultatSverige-Härnösand: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utvecklande ledarskap
Referensnummer: 20RS2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland avser upphandla Utvecklande ledarskap enligt Försvarshögskolans modell.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Utvecklande ledarskap enligt beskrivning i Krav på tjänst och Mall för upphandlingskontrakt.
Uppskattat kontraktsvärde: 3 miljoner SEK
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Avtalstid: 2 år med möjlighet till förlängning 1 år + 1 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 80500000 Utbildningstjänster, 80532000 Chefsutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen