546013-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna rullstolar B3F, B3M, B4F, B-stå
Referensnummer: HMN/220066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Eldrivna rullstolar, B3F, B3M, B4F och BStå. Upphandling gäller för hela sjuklövern.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Eldrivna rullstolar klass B3F
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193121 Motordrivna rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Eldrivna rullstolar, B3M. Upphandling gäller för hela sjuklövern.
Eldrivna rullstolar klass B3M
Del nr: 2
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193100 Invalidfordon och rullstolar
Eldrivna rullstolar i klass B3M. Upphandling gäller för hela 7-Klövern.
Eldrivna rullstolar klass B4F
Del nr: 3
Eldrivna rullstolar i klass B4F. Upphandlingen gäller hela 7-Klövern.
Eldrivna rullstolar i klass B Stå
Del nr: 4
Eldrivna rullstolar i klass B Stå. Upphandlingen gäller för hela 7-Klövern.