546014-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1067 El-servicearbeten
Referensnummer: TI 2021-1067
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för el-servicearbeten och mindre entreprenader i Södertälje och Salems kommun. Uppdelat i område A-D.
Avrop med rangordning samt förnyad konkurrens.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen