54610-2021 - PlaneringSverige-Karlskrona: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasscannrar för bilddiagnostik till laboratoriet för Klinisk Patologi
Referensnummer: 2020/01314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till RFI avseende glasscannrar för bilddiagnostik till laboratoriet för Klinisk Patologi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38520000 Skannrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI-inbjudan avseende glasscannrar för bilddiagnostik till laboratoriet för Klinisk Patologi.