2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grundutredningar
Beskrivning: Myndigheterna har behov av omfattande grundutredningar vid rekrytering av personal till säkerhetsklassade befattningar. Samtidigt ska de kandidater som söker anställning hos myndigheterna känna sig trygga med att anställningsprocessen är seriös och saklig. Genom att upphandla bakgrundskontroller, referenstagning och konsultimmar för genomförande av personer som söker anställning hos myndigheterna säkerställs dessa behov.
Intern identifierare: 26-01112
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se upphandlinsunderlag
Intern identifierare: 1861210-0
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: IT-säkerhetskrav - Lägsta pris
Beskrivning: Se upphandlingsunderlag
Intern identifierare: 1882073-1