Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Bostadsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upprustning och underhåll av tomtmark i Strategisk partnering ABT
Referensnummer: 18/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för upprustning och underhåll av tomtmark i Strategisk partnering ABT. Kalmarhem ska under två års period (2019-2020) avropa upprustningar av ett flertal gårdar i olika bostadsområden i Kalmar genom detta avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45113000 Tomtarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen