546237-2020 - ÄndringSverige-Visby: Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR övervakning
Referensnummer: HSN 2020/288
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utrustning för patientövervakning under MR undersökning och MR undersökning med Narkos för barn och vuxna.
Beskrivning
Upphandlingen avser utrustning för patientövervakning under MR undersökning och MR undersökning med Narkos för barn och vuxna.