Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk och fysisk säkerhet till fastigheter
Referensnummer: KS2018/137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende entreprenader, leveranser, underhållsservice och åtgärdsservice av teknisk och fysisk säkerhet till fastigheter, tillhörande Enköpings kommun eller inom vilka Enköpings kommun driver verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen