546287-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
0508/20 Serviceresor Trafikstart 2022
Referensnummer: 20/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende Serviceresor med trafikstart 2022
Göteborgs Stad, Trafikkontoret, Avdelning Serviceresor (Trafikkontoret) genomför en upphandling av serviceresor och inbjuder anbudsgivare, nedan kallad leverantör, att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Avtalet omfattar Serviceresor avseende bland annat:
Färdtjänstresor
Särskoleresor
Skolresor
LSS-resor
Daglig verksamhetsresor
Flexlinjeresor
Tjänsteresor
Särskilda uppdragsresor
Andra samhällsbetalda resor