Utförandeentreprenad utbyggnad VA Pusselbo – Repbäcken, Borlänge
Referensnummer: ABBE 2023/382
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbyggnad av VA-nätet byggts i Pusselbo, Repbäcken, Älvnäsgården, Båtsta, Strandarna och Färjenäs (Borlänge kommun). Uppskattad byggtid är två år. Samförläggning av fiber och el ingår också i arbetena.