Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss idrottsmaterial
Referensnummer: 21/202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsdokumenten avseende upphandling av idrottsmaterial till Malmö stad skolor skickas ut på extern remiss. Vänligen inkom med synpunkter på dokumenten.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning, 37416000 Fritidsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37440000 Träningsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Idrottsmaterial till Malmö stad verksamheter