546500-2018 - ResultatSverige-Tierp: Fordon för vinterväghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vintervägsrenhållning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34143000 Fordon för vinterväghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vinterväghållning ska utföras så att alla ytor har god tillgänglighet samt att säker och bekväm förflyttning kan ske under hela vintersäsongen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144440 Sandningsfordon, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen