546524-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskoga: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar fordon upp till 3,5 ton
Referensnummer: 2022-004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskoga kommun välkomnar till anbudsgivning avseende reservdelar för fordon upp till 3,5 ton
(personbilar) inklusive leverans.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av av reservdelar till Kommunens
personbilar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
personbilar