54653-2018 - ResultatSverige-Lycksele: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare och kopiatorer
Referensnummer: UH-2017-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal för skrivare och kopiatorer, vilket ska möjliggöra för kunden att köpa och hyra nämnda maskiner. Upphandlingen är även delad i tre olika avtalsområden, vilka anbudsgivare kan avlämna anbud på.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris LYST
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudspris Sorsele
Del nr: 2
Anbudspris Dorotea
Del nr: 3