546549-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation (utom programvara) – Landanslutning till isbrytaren Idun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Landanslutning till isbrytaren Idun
Beskrivning: Landanslutning av elektricitet till isbrytaren Idun
Intern identifierare: 24-04309
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 50000000 Reparation och underhåll, 50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000